Meubels, curiositeiten en varia deel 1 (nrs. 500 - 988 )

Woensdag 17 april, 18.30 uur

Lotnummer 500

Een Zwanenmeer vaas

Porselein, Southern Splendour Collection, Franz, Jingdezhen, h. 43 cm.

Verkocht voor € 150

Een vintage Wassily stoel

Buisframe en wit leer, naar ontwerp van Marcel Breuer, vermoedelijk Gavina, midden 20e eeuw, h. 70 x b. 79 x d. 68 cm.

Verkocht voor € 150

Lotnummer 503

Een notarisklok, 1e helft 19e eeuw

In eikenhouten kast, met wekkerfunctie, en polychroom beschilderde wijzerplaat met decor van kooplieden bij schepen, l. 108 cm.

Verkocht voor € 200

Een paar Empire stijl ormolu vaasmonturen, einde 19e eeuw

In de vorm van zwanen, met trompetvormige vaasjes, h. 35 cm (incl. glas).

Verkocht voor € 600

Lotnummer 505

Een arreslee, Holland, naar 19e eeuws voorbeeld

Zwartgelakt, 1-persoons, L. 160 cm (defecten).

Verkocht voor € 150

Een 11-pas mangaankleurig tegeltableau 18e eeuw

Met decor van putti en wijnranken, 146 x 12 cm (2 tegels met vele defecten).

Verkocht voor € 110

Een zwart gebeitste koloniale armstoel, 19e eeuw

Rijkgestoken, met lotusmotieven en getorste spijlen en regels en webbing bekleding, Indonesië, 19e eeuw, naar 17e-eeuws Indisch/Ceylonees voorbeeld, h. 95 x b. 70 x d. 71 cm.

Verkocht voor € 460

Lotnummer 508

Een bekervaas, Roelof Sterken voor Ram Arnhem, late jaren '20

Plateel, h. 26 cm.

Verkocht voor € 220

Lotnummer 509

Een vaas, Henri Breetvelt voor Plateelbakkerij Zuid-Holland

Plateel, h. 26.5 cm (schilfer gerestaureerd).

Verkocht voor € 100

Lotnummer 510

Een Mabel vaas, Plateelbakkerij Zuid-Holland

Plateel, h. 20.5 cm (chip gerestaureerd).

Verkocht voor € 45

Een verrijdbare barglobe

Met gelithografeerde afbeeldingen, h. 95 x b. 80 x d. 60 cm.

Verkocht voor € 150

Een 6-laads chiffonière, 2e helft 19e eeuw

Eikenhout, afgezet met tandenrand, voorzien van later messing beslag, h. 146 x b. 93 x. d. 47 cm.

Verkocht voor € 220

Lotnummer 513

Een Louis XVI stijl halspiegel, einde 19e eeuw

In goudgeschilderde gipsen en houten lijst voorzien van bloemmotief en parelrand, 61 x 34 cm.

Verkocht voor € 80

Lotnummer 514

Een serie van 6 eetkamerstoelen

Iepenhout,de rugregel voorzien rozetmotief, w.o. 2 antieke exemplaren.

Verkocht voor € 100

Een donkergroene dikwandige vaas, A. Copier, Glasfabriek Leerdam, jaren '30

15.5 cm.

Verkocht voor € 130

Lotnummer 516

Een Friese staartklok, Holland 19e eeuw

Eikenhouten kast, uurwerk met wekkerfunctie, beschilderde wijzerplaat met landschapsdecor, Arabische en Romeinse cijfers en afgezet met latoenkoperen ornamenten, kast bekroond door messing bollen, l. 138 cm.

Verkocht voor € 60

Lotnummer 517

Een fauteuil

Schapenleren bekleding, poten voorzien van zwenkwieltjes.

Verkocht voor € 360

Een staand horloge, Hariman Workington Engeland ca. 1800

Eikenhouten kast, uurwerk met secondewijzer en datumaanduiding, h. 193 cm.

Verkocht voor € 100

Lotnummer 519

Een officiers sabel M1912

Aangekocht bij Blomjous te Den Haag, l. 104 cm.

Verkocht voor € 155

Lotnummer 520

Een Louis XVI-stijl spiegel, Holland 19e eeuw

Facetgeslepen in vergulde houten met gipsen lijst, bovengedeelte met reliëfdecor van godin Nike in strijdwagen, h. 86 x 41 cm.

Verkocht voor € 200

Lotnummer 521

Een Louis XVI stijl kolompendule Frankrijk, 2e helft 19e eeuw

Mahoniehout met biesintarsia en floraal inlegwerk, afgezet met knorrenrand, adres: Dorsan, Brevete à Paris, op houten basement, h. 52 cm (stolp ontbreekt).

Verkocht voor € 100

Lotnummer 522

Een koloniaal gestoken paneeltje

Tropisch hout, met florale motieven, 26 x 27 cm.

Verkocht voor € 25

Lotnummer 523

Een paar beeldjes Duitsland, einde 19e eeuw

Polychroom porselein, galante dame en heer met dukaten strooiend, h. 20.5 cm.

Verkocht voor € 45

Lotnummer 524

Een paar Val Saint Lambert karaffen

Gefacetteerd kristal, België (miniem chipje aan 1 stop).

Verkocht voor € 110

Lotnummer 525

Een Chippendale stijl armstoel

Mahoniehout, met sleetse gros-point bekleding, Engeland, 19e eeuw en latere toevoegingen.

Verkocht voor € 10