Kavels per pagina:

Lotnummer 107

Frederik Lodewijk Huygens (1802-1887) - Koe bij een waterpoel

Olieverf op paneel, l.o. gesigneerd, 55.5 x 74 cm / 64.5 x 83.1 cm.

Verkocht voor € 240

Lotnummer 108

Jan Hermann Barend Koekkoek (1840-1912) - Visser bij bomschuiten op het strand

Olieverf op doek, l.o. gesigneerd, 48 x 37.5 / 70 x 60 cm.

Te koop voor € 4000

Lotnummer 109

Naar Jacob Willem Gruyter - Vissersvolk bij bomschuiten op het strand

Olieverf op doek, r.o. gesigneerd, 36 x 54 cm / 55 x 72.5 cm.

Verkocht voor € 120

Lotnummer 110

Henk Poeder (1964) - Twee pimpelmeesjes op tak

Olieverf op board, r.o. gesigneerd, 13 x 18 cm / 17.8 x 22.9 cm.

Verkocht voor € 70

Lotnummer 111

Hendrik Pieter Koekkoek (1843-1890/1910) - Landschap met ruïne en vrouw bij stroomversnelling

Olieverf op (verdoekt) doek, m.o. gesigneerd, 35 x 44 cm / 56.8 x 65.6 cm.

Verkocht voor € 750

Lotnummer 112

Bela K. gesigneerd - Monte Carlo

Pastel, r.o. gesigneerd en gedateerd 1930, 52 x 35.5 cm / 69 x 51 cm.

Verkocht voor € 160

Lotnummer 113

Hollandse school, ca. 1800 - Een trompe l'oeil met florale voorstelling in cartouche

Olieverf op doek, r.o. E. Ph. T. gemonogrammeerd, 79.3 x 76 cm / 88.5 x 84.3 cm.

Verkocht voor € 500

Lotnummer 114

Arthur Feudel (1857-1929) - Vissersvolk op het strand te Katwijk

Gouache, l.o. gesigneerd, 27 x 37 / 54 x 64 cm.

Verkocht voor € 220

Lotnummer 115

Naar Jan Frederik Schutz - Schepen op kalm water

Olieverf op doek, l.o. gesigneerd en gedateerd '86, 65 x 90.2 cm / 81.5 x 106 cm.

Verkocht voor € 150

Lotnummer 116

Mogelijk Gerhard Arij Ludwig Morgenstjerne Munthe (1875-1927) - Vissersvolken op het strand bij naderende bomschuiten

Olieverf op board, l.o. gesigneerd, 30 x 40 / 37 x 47 cm.

Verkocht voor € 600

Lotnummer 117

Engelse school, 19e eeuw - Zwijnenjacht

Olieverf op doek, CR gemonogrammeerd, 62 x 93.5 cm / 84.2 x 115.4 cm - buts in schouder van één van de jagers.

Verkocht voor € 300

Lotnummer 118

Hollandse school, midden 19e eeuw - Een portret van de familie Thorbecke

In hun huis op De Dijk in Zwolle, gemengde techniek, niet gesigneerd, 10 x 14 cm / 31 x 36.5 cm, met verso nadere beschrijving.

Verkocht voor € 90

Lotnummer 119

Naar Rubens, Erin Corr (1805-1862) - De kruisoprichting

Gravure, 65.5 x 48.5 cm / 127.8 x 94.5 cm - lijst heeft vele defecten, glas ontbreekt.

Verkocht voor € 50

Lotnummer 120

Hendrik Schepper (1741-1794) - de Kloveniersdoelen te Amsterdam

Olieverf op paneel, gesigneerd op ton, 37 x 49 cm / 54.9 x 66.7 cm - een voorstudie van dit schilderij bevindt zich in de collectie van het Städel Museum, Frankfurt am Main. De ontdekking van een volledig ‘nieuw’ meesterwerk is altijd een speciaal moment. Aangezien er maar zelden een schilderij opduikt dat niet eerder gedocumenteerd is. Het ‘Gezicht op de (Amsterdamse) Kloveniersdoelen’ van de 18e -eeuwse schilder Hendrik Schepper (1741-1794) is zo’n bijzonder ‘nieuw’ meesterwerk. En niet alleen het schilderij kan als herontdekt worden beschouwd aangezien ook de kunstenaar zelf pas enkele jaren geleden voor het eerst als schilder ten tonele is verschenen. Los van een handvol tekeningen die voorzien waren van de signatuur ‘H. Schepper’ was er bijna niets over deze kunstenaar bekend, zelfs zijn voornaam bleef een raadsel. In 2002 werd bij Christie’s Amsterdam voor het eerst een schilderij aan deze kunstenaar toegeschreven en verkocht voor € 26.000,-. Ondanks het feit dat de schilder onbekend was viel niet te ontkennen dat het werk; ‘Gezicht op het huis Vredeveldt’ van hoge kwaliteit was. Na uitvoerig onderzoek wist Robert-Jan te Rijdt, conservator tekeningen van het Rijksmuseum, in 2009 de voornaam van de schilder te achterhalen, deze luidde simpelweg; ‘Hendrik’. Nu, zeventien jaar later, is het de beurt aan Veilinghuis onder de Boompjes in Leiden om een tweede werk aan het oeuvre van deze ‘meester-fijnschilder’ toe te voegen. Kunsthistorisch onderzoek naar dit werk en de schilder werd uitgevoerd door Pim Kievit. De rest van het kunsthistorisch onderzoek ligt ter inzage gereed tijdens de kijkdagen en wordt uiteraard overhandigd aan de nieuwe eigenaar.

Verkocht voor € 10000

Lotnummer 121

J. Brunner - Stilleven met fruit

Olieverf op doek, r.o. gesigneerd, 63.5 x 79 cm / 86.8 x 102.5 cm.

Verkocht voor € 200

Lotnummer 122

Anton Repnik (1935) - Boeren met maïsoogst

Gemengde techniek, r.o. gesigneerd en gedateerd '92, 28.5 x 38 cm / 41.2 x 51.1 cm.

Te koop voor € 80

Lotnummer 123

Nico Vrielink (1958) - Vrouw met parasol

Olieverf op doek, l.o. gesigneerd en gedateerd 1984, 90 x 60 cm / 95 x 65 cm.

Te koop voor € 250

Lotnummer 124

Daniël Noteboom (1877-1943) - Vissersvolk met paarden en bomschuit op het strand

Olieverf op doek, r.o. gesigneerd, 54 x 70 / 76 x 92 cm - lijst in zeer slechte staat.

Verkocht voor € 540

Lotnummer 126

Gerrit Willem Dijsselhof (1866-1924) - Zebravissen

Olieverf op doek, l.o. gesigneerd, 24.5 x 31.5 cm.

Verkocht voor € 650

Lotnummer 128

Willem Hendrik van der Nat (1865-1929) - Schapen op stal

Ets, l.o. in de plaat gesigneerd, 9.5 x 13 cm / 20 x 25.5 cm (afkomstig uit de nalatenschap van dochter Willy A. van der Nat) - scheurtje r.o.

Verkocht voor € 130

Lotnummer 129

Hollandse school, 19e eeuw - Winters landschap met schaatsers

Olieverf op doek, r.o. onduidelijk gesigneerd, 56.5 x 68 cm / 89.5 x 103 cm - gat in doek.

Verkocht voor € 380

Lotnummer 130

Vermoedelijk Petrus Paulus Schiedges (1813-1876) - Schip op woelige zee

Olieverf op paneel, r.o. gesigneerd en gedateerd 1835, 39 x 52 cm / 48 x 61 cm.

Verkocht voor € 1400

Lotnummer 132

Hendrik Elias Roodenburg (1895-1987) - Gezicht op de Herengracht

Kleurenets genummerd 274, r.o. gesigneerd en gedateerd 1962, 36.5 x 48.5 cm / 54 x 66 cm.

Verkocht voor € 110

Lotnummer 133

Hermanus Jan Hendrik Rijkelijkhuijsen (1813-1883) - Landschap met visser

Olieverf op paneel, l.o. gesigneerd, 26 x 38.7 cm / 43.2 x 57.5 cm.

Verkocht voor € 300

Lotnummer 134

Herman van der Haar (1867-1938) - Gezicht op Casciana Alta te Italië

Olieverf op doek, r.o. gesigneerd, 32 x 44.5 cm / 35 x 47 cm.

Verkocht voor € 190

Kavels per pagina: