Aziatica en etnografica

Vrijdag 30 november, 18:30 uur.

Een kalebasvormig vaasje

Met blauwwit decor van lange lijzen in landschap, China, Transitional, late 17e eeuw, h. 21 cm (scherf gerestaureerd).

Verkocht voor € 140

Een paar famille verte gemberpotten

Met decor van nachtegalen op bloesemtakken in cartouches, waaromheen florale motieven, Kangxi gemerkt met dubbele ring, latere periode, China 19e eeuw, h. 34 en 32.5 cm (randchipjes aan deksel en 1 deksel mogelijk afgeslepen). Aangekocht bij J.H. Lempers in Den Haag.

Verkocht voor € 950

Een paar blauwwitte kraak porseleinen kommen

Met centraal "Master of the rocks" decor en florale motieven in de rand, China, Wanli, ca. 1600, ø 22 cm (1 met fritting en bakfoutje, de ander met haarlijn en gaatje in bodem, vermoedelijk bakfout).

Verkocht voor € 350

Een blauwwit porseleinen serveerschotel

Met "Master of the rocks" decor en meanderrand, China, Qianlong, l. 42 x 34 cm (kleine glazuur frittings).

Verkocht voor € 260

Zes Imari kop-en-schotels

Met geschulpte rand en decor van bloemenmanden in vakverdeling, China, 18e eeuw, h. 4 en ø 11.3 cm (1 kop met haarlijn, enkele met bakfoutjes en randfrittings).

Verkocht voor € 300

Een blauwwit porseleinen wijnkan

Met decor van man varend op blad en met knapzak, China, vermoedelijk 19e eeuw, h. 17 cm.

Verkocht voor € 2200

Een 2-delige bronzen oorvaas met gestileerd decor

Het bovengedeelte met ronde schaal met opstaande rand, China/Japan, einde 19e eeuw, met stempel gemerkt, h. 26 en ø 29.5 cm.

Verkocht voor € 100

Een borduurwerk op zijde

Met decor van pioenen, China, vroege 20e eeuw, 58 x 29.5 cm.

Verkocht voor € 45

Een tafelscherm met borduurwerk van een poesje

In tropisch houten monturen, China, 20e eeuw, h. 50.5 cm.

Verkocht voor € 70

Een blauwwitte dekselkom

Met florale motieven, Kangxi gemerkt en latere periode, ø 10 cm (randchips).

Verkocht voor € 100

Een documentenkist

Met latoenkoper omkleed, met decor van hanengevechten bij Minang Kabau huis, 1e kwart 20e eeuw, h. 21 x b. 46 x d. 28 cm.

Verkocht voor € 35

Een Sawankalokh beeldje van een zogende vrouwfiguur

Met Celadon glazuur, antiek, Thailand, vermoedelijk 14-16e eeuw, h. 12 cm.

Verkocht voor € 60

Twee ceremoniële bellen

1 bekroond door olifant de ander deels met cloisonné decor, Indonesië en vermoedelijk Tibet, h. 12 en 14 cm.

Verkocht voor € 40

Twee Yixing trekpotjes

1 in de vorm van een ananas, de ander bekroond door een miniatuur landschap, beide gemerkt, China, 20e eeuw, h. 7 cm.

Verkocht voor € 35

2 tempelleeuwen en 3 medicijnpotjes

Alle van jadekleurige kunststof, l. 16 en 18 cm en h. 9 en 12 cm.

Verkocht voor € 30

Een verzameling blauwwit porseleinen figuren, w.o. keizers

Rijk gedecoreerd, China 20e eeuw, h. 22-34 cm.

Verkocht voor € 100

Een royaal model Japanse blauwwit schotel

porselein, decor van bloesemtak in vaas, Japan ca. 1900, ø 40.5 cm.

Verkocht voor € 20

Lotnummer 2026

Een dakornament van een krijger op tijger

Polychroom porselein, China, midden 20e eeuw, h. 25 (wapen ontbreekt).

Verkocht voor € 100

Lotnummer 2027

Een porseleinen beeld van Lao Tse

Deels gepolychromeerd, China, midden 20e eeuw, h. 30 cm.

Verkocht voor € 30

Lotnummer 2029

Drie cloisonné wierookbranders

1 hoog exemplaar met decor van harpijen, 1 met faux-bamboe heften, beiden bekroond door Fo-honden en 1 met arabeskendecor bekroond door draak, China, einde 19e/vroege 20e eeuw, h. 22-30 cm.

Verkocht voor € 155

Lotnummer 2030

Een gestoken Balinese plaquette met mythologische voorstelling

Coromandelhout, fraai gestoken met o.a. draken, Garuda en strijder, vroege 20e eeuw, 112 x 27 cm.

Verkocht voor € 280

Lotnummer 2031

Een celadon martavaan

Met reliëfdecor van een draak, Zuidoost-Azië, h. 22 cm (chip van hals).

Verkocht voor € 35

Lotnummer 2032

Een kavel diverse aziatica

W.o. porseleinen borden, China/Japan, 19e/20e eeuw, 2 spektstenen beeldjes, en een ingelegd houten dekseldoosje.

Verkocht voor € 60

Lotnummer 2033

Een kavel divers porselein

Bestaande uit een Imari plooischotel, 2 Satsuma wierookbranders, en een famille verte theepot en wandbord, China/Japan (enkele defecten).

Verkocht voor € 90

Lotnummer 2034

Een lakwerk fichesdoos en dienblaadje

Met borduurwerk op zijde onder glasplaat (geplakt), China/Japan, vroege 20e eeuw, l. 28.5 en 54 cm.

Verkocht voor € 160