Meubels, curiositeiten en varia deel 2 (nrs. 1000 - 1486)

Donderdag 18 april, 18.30 uur

Lotnummer 1000

Een staande Moor, naar 18e eeuws voorbeeld

Polychroom beschilderd hout, bekroond door 5-lichts kaarsendeel, h. 154 cm (op sokkel).

Verkocht voor € 190

Lotnummer 1001

Een winkelvitrine, Siletsy

Met verlichting, h. 188 x b. 83 x d. 48 cm.

Verkocht voor € 200

Lotnummer 1002

Een winkelvitrine, Siletsy

Verkocht voor € 180

Lotnummer 1003

Philips "Plankradio" type BX-360-A, jaren '40

H. 39 x b. 49 cm.

Verkocht voor € 40

Lotnummer 1004

Een menselijke schedel

Door de eigenaar (arts) in de zestiger jaren in bezit gekomen na een ruiming in Breda van een begraafplaats (Lunet Coehoorn) behorend bij het reeds in 1820 gesloopte militair hospitaal uit 1682.

Verkocht voor € 310

Lotnummer 1005

Een menselijke schedel

Verkocht voor € 340

Lotnummer 1006

Een kinderschedel

Een kinderschedel is in de zestiger jaren door de moeder van de eigenaar (arts) woonachtig te Zevenbergen gekocht bij antiquair in Breda. Op de schedel staat Zuiderkerk (Amsterdam) en 1607 (overleden). Hoewel de bouw pas in 1601 startte was er al eerder sprake van een begraafplaats daar.

Verkocht voor € 320

Lotnummer 1007

Een schedel van een resusaapje

Afkomstig uit het RIVM in 1970.

Verkocht voor € 120

Lotnummer 1008

Een opgezette buizerd

H. 70 cm.

Verkocht voor € 60

Lotnummer 1009

Een handgeschreven document namens Erfstadhouder Willem V anno 1776

Betreffende een overeenkomst met leenheren, omgeving Nijmegen, voorzien van lakzegel en blindstempel t.w.v. 12 gulden.

Verkocht voor € 130

Lotnummer 1010

Ca. 50 "witjes" en enkele mangaankleurige tegels, Holland 18e eeuw

(defecten)

Verkocht voor € 280

Lotnummer 1011

Een 12-persoons koffieservies, Blue Fluted Full Lace, Royal Copenhagen

Blauwwit porselein, bestaande uit koffiepot, roomkan, suikerpot en 12 kop en schotels, waarvan 1 kopje met chip.

Verkocht voor € 600

Lotnummer 1013

Een kavel serviesdelen, Stratford, Edme, Mossrose, Wedgwood

Soepkommen, kopjes, schoteltjes, enz.

Verkocht voor € 110

Lotnummer 1014

Een bakkersklok, Frankrijk 2e helft 19e eeuw

In beschilderd metalen behuizing met messing appliques, h. 38 cm.

Verkocht voor € 50

Lotnummer 1015

Een deels vergulde fender, Empire, vroege 19e eeuw

Gedecoreerd met beelden van klassieke vrouwfiguren, L. 91 cm.

Verkocht voor € 450

Lotnummer 1016

Vier polychroom porseleinen beeldjes van elegante dames

W.o. Napoli, h. 12.5 - 16 cm.

Verkocht voor € 45

Lotnummer 1017

Vier antiquarische boekwerken, 18-20e eeuw

Twee bijbels, "Le Paradis Perdu, Poëme Heroique de Milton......", Den Haag 1730 en "De Onwaardige wereld vertoond in vyftig Zinnebeelden........."door Jan Luiken, Amsterdam 1710.

Verkocht voor € 100

Lotnummer 1018

Een kavel oud aardewerk

Puddingvormen, patévorm, lamp, enz.

Verkocht voor € 100

Lotnummer 1019

Een Perzisch tapijt

Handgeknoopt, 132 x 106 cm.

Verkocht voor € 60

Lotnummer 1020

Een halspiegel, Holland 19e eeuw

In goudkleurig houten met gipsen geornamenteerde kuiflijst, h. 80 x b. 65 cm.

Verkocht voor € 80

Lotnummer 1021

Een paar 2-lichts kaarsenlusters, 19e eeuw

Verguld hout, h. 33 cm.

Verkocht voor € 110

Lotnummer 1022

Een kavel diverse apothekersflessen, ca. 1900

H. 20.5 - 35 cm.

Verkocht voor € 40

Lotnummer 1023

Een theestoof met appelketel, Holland vroege 19e eeuw

Wortelnotenhout, rustend op klauwpootjes, h. 49 cm.

Verkocht voor € 110

Lotnummer 1024

Een kavel divers antiek, Holland 19/20e eeuw

Voornamelijk koperwerk.

Verkocht voor € 50

Lotnummer 1025

Twee verzamelaarskisten, Holland einde 19e eeuw

Beide voorzien van diverse laatjes, daarin een verzameling schelpen en mineralen, één exemplaar op smeedijzeren standaard, hoogtes van de kistjes 23 en 24 cm.

Verkocht voor € 260