Meubels, curiositeiten en varia deel 2

Donderdag 29 november, 18.30 uur

Lotnummer 1453

Een chaise longue, Holland ca. 1880

Notenhout met snijwerk en gecapitonneerde velours bekleding, l. 210 cm.

Verkocht voor € 280

Lotnummer 1454

Een commode, Frankrijk ca. 1890

Notenfineer op grenenhout, 6-laads met floraal graveerwerk, h. 98 x b. 120 x d. 56 cm.

Te koop voor € 80

Lotnummer 1455

Een 2-laads 2-deurs kast Amsterdamse school

Eikenhout met coromandelhouten appliques, ca. 1920, h. 98 x b. 120 x 47 cm (enkele ornamentjes ontbreken).

Verkocht voor € 30

Lotnummer 1456

Een staand horloge, Holland tweede helft 20 eeuw

Mahonie- en wortelfineer kast, uurwerk met maanstand, dag- en datumaanduiding, h. 230 cm.

Verkocht voor € 300

Lotnummer 1457

Een hocker, China eerste helft 20e eeuw

Gezwart hardhout met floraal snijwerk en octagonaal blad met roodgeaderd marmer, h. 90, ø 35 cm.

Verkocht voor € 280

Lotnummer 1458

Drie diverse hockers, China eerste helft 20e eeuw

Hardhout met floraal snijwerk en roodgeaderde marmeren bladen, h. 44 - 48 cm.

Verkocht voor € 110

Lotnummer 1459

Twee diverse hockers, China eerste helft 20e eeuw

Hardhout met floraal snijwerk, mascarons, roodgeaderde marmeren bladen en één blad met taoïstische en boeddhistische symbolen, h. 45.5 - 46.5 cm.

Verkocht voor € 240

Lotnummer 1460

Een bijzettafel, China eerste helft 20e eeuw

Gezwart hardhout, blad met floraal snijwerk en benen inlegwerk, poten in de vorm van olifantenkoppen met benen slagtanden, h. 62, ø 61 cm.

Verkocht voor € 90

Lotnummer 1461

Een zeer uitgebreid Meissen dinerservies

Meer dan 100 delen, decor Zwiebelmuster, bestaande uit: 58 diverse borden (w.o. 8 grote en 8 kleine taartbordjes, een serie van 9 en 13 dinerborden, 8 schoteltjes, en 5 hors d'oeuvreborden), 2 dekschalen, slakom, 3 sauskommen, 6 eierdopjes met houder, 7 diverse ovale dienschalen, 1 ronde dienschaal, 12 koffiekoppen en 14 -schotels, 1 koffiekan, suikerpot, 2 botervloten en een bonbonnière, samengesteld, maar alle Meissen gemerkt, na 1934 (tuit koffiekan gerepareerd).

Verkocht voor € 1800

Lotnummer 1462

Een jardinière, Indonesië ca. 1900

Hardhout met floraal snijwerk en poten voorzien van figuren, h. 61 x b. 78 x d. 40 cm.

Verkocht voor € 200

Lotnummer 1463

Twee diverse kamelen krukjes

Hout, waarvan één met leer en de ander met koeienhuid, h. 44 - 49 cm, l. 59 - 72 cm.

Verkocht voor € 30

Lotnummer 1464

Een paar dagobertstoelen

Hout met divers snijwerk, w.o. wapenschilden in de rugleuningen, en stoffen zittingen.

Verkocht voor € 80

Lotnummer 1465

Een krukje met klep, Holland einde 19 eeuw

Mahoniehout met gesneden palmet en velours bekleding met floraal decor.

Verkocht voor € 40

Lotnummer 1466

Een olifanten hocker

Deels polychroom beschilderd hout, h. 36 , l. 53 cm.

Verkocht voor € 25

Lotnummer 1467

Een nachtkastje, Holland, ca. 1890

Eikenhout, één deur en één lade, beide met paneeltjes voorzien van snijwerk en niet origineel marmeren blad, h. 83 x b. 40 x d. 37 cm.

Verkocht voor € 25

Lotnummer 1468

Een Perzisch kamelendekje

60 x 80 cm.

Verkocht voor € 30

Lotnummer 1469

Een kinder schommelstoel

Deels polychroom beschilderd notenhout met zijkanten in de vorm van beren met honingpotten, h. 66, b. 48 cm.

Verkocht voor € 20

Lotnummer 1470

Een fauteuil, Holland naar 19e eeuws voorbeeld

Mahoniehout met florale bekleding en kuif met voluten en palmet.

Verkocht voor € 40

Lotnummer 1471

Drie antieke violen

Een halve viool in kist, l. 52 cm, een driekwart viool, l. 55 cm, en een kwart viool, l. 46 cm (vele defecten).

Te koop voor € 200

Lotnummer 1472

Vijf antieke strijkstokken

l. 64 - 75 cm (zonder bespanning, defecten).

Te koop voor € 120

Lotnummer 1473

Een paar altaarkandelaars, 19e eeuw

Messing, h. incl. kaars: 105 cm.

Verkocht voor € 110

Lotnummer 1474

Een kandelaar, 19e eeuw

Messing, h. incl. kaars 193 cm.

Verkocht voor € 30

Lotnummer 1475

Een statenbijbel, Holland 18e eeuw

In deels contemporaine leren band met messing klampen, gerestaureerd.

Verkocht voor € 60

Lotnummer 1476

Twintig aardewerk borden en schotels, deels Elsterwerda Duitsland ca. 1910

Blauwwit decor met Hollandse voorstellingen, ø 20.9 - 39 cm.

Verkocht voor € 50

Lotnummer 1477

Een 3-delig pendulestel, Frankrijk ca, 1880

Roodmarmer en zinklegering, pendule bekroond door beeld van een elegant echtpaar en geflankeerd door een paar vazen, h. 48 cm.

Verkocht voor € 180