Etnografica (nrs. 1750 - 1895)

Vrijdag 19 april, 20:15 uur.

Lotnummer 1750

Een Vodun Legba fallus sculptuur, Benin

Hout, Fon volk, h. 28 cm.

Verkocht voor € 100

Lotnummer 1751

Een hoofdsteun, Luba-stijl

Gestoken hout, gedragen door 2 figuren, Congo, h. 21 cm.

Verkocht voor € 40

Lotnummer 1752

Drie Dogon-stijl deurtjes, Mali

Brons met diverse reliëfdecors van figuren, w.o. 1 op standaard, Mali, 24 x 11 cm en 2 maal 22 x 14 cm.

Verkocht voor € 40

Lotnummer 1753

Veertien diverse manilla's

Brons, l. 7 - 20.5 cm.

Verkocht voor € 70

Lotnummer 1754

Een kavel vnl. bronzen objecten, Afrika

Vnl. manilla's, enkelbanden en sieraden, l. 7.5 - 19 cm.

Te koop voor € 80

Lotnummer 1755

Een Asmat oorlogsschild, Papoea-Nieuw Guinea midden 20e eeuw

Gestoken deels rood en wit hout met repeterend C-volutenpatroon en bekroond door een voorouderbeeld, h. 164 cm.

Te koop voor € 240

Lotnummer 1756

Een houten raam waarin 4 gestoken panelen

Twee paar panelen, een paar met resten van polychromie en gestoken florale motieven, en 2 langwerpige panelen, deels opengewerkt met gestileerd decor, maat totale raam 173 x 60 cm.

Verkocht voor € 30

Lotnummer 1757

Een kapitaal Fang Ngil-stijl masker

Opgehoogd met wit en zwart, Gabon, 20e eeuw, l. 120 cm.

Te koop voor € 160

Lotnummer 1758

Een Fang-stijl beeld van naakt figuur

Gezwart hout, Gabon, h. 66 cm.

Te koop voor € 240

Lotnummer 1759

Een Fang-stijl beeld van een figuur

Gabon, h. 52 cm, op metalen voet - vele beschadigingen.

Verkocht voor € 50

Lotnummer 1760

Met ijzeren halsband, Gabon, h. 54 cm.

Verkocht voor € 60

Lotnummer 1761

Een Ashanti-stijl beeld, 'Maternité'

Gezwart hout, zittende zogende vrouw, Ghana, h. 60 cm.

Verkocht voor € 60

Lotnummer 1762

Twee Chiwara beelden, Bamara-stijl

Mali, h. 94 cm - defecten.

Verkocht voor € 50

Lotnummer 1763

Een Yaka-stijl masker

Gepolychromeerd, vegetatieve beharing en stoffen hoed, Angola, h. 57 cm.

Te koop voor € 65

Lotnummer 1764

Een Mende-stijl beeld van een staande vrouw

Met kauri schelpen, voorzien van krust en een gestoken geringde nek, Sierra Leone, h. 60 cm.

Verkocht voor € 60

Lotnummer 1765

Een Eket-stijl beeld van een antropomorf figuur

Met driehoekige ornamentering, Niger-Delta, h. 61 cm.

Verkocht voor € 80

Lotnummer 1766

Een Chamba-stijl beeld van een manfiguur

Deels met rood opgehoogd, Nigeria, h. 81 cm.

Verkocht voor € 50

Lotnummer 1767

Gezwart hout, zittende zogende vrouw, Ghana, h. 51 cm.

Verkocht voor € 90

Lotnummer 1768

Een Senufo-stijl beeld, 'Maternité'

Gezwart hout, zittende zogende vrouw met 'scarification', Ivoorkust, h. 89 cm.

Verkocht voor € 100

Lotnummer 1769

Een Chokwe-stijl beeld van een opperhoofd

Gezwart hout, zittende figuur, naar alle waarschijnlijkheid Mwana Ngana, Angola, h. 68 cm.

Te koop voor € 65

Lotnummer 1770

Een Dogon-stijl beeld van een staande man met Janus-figuur

Gezwart hout, tweezijdig figuur, man en vrouw, Mali, h. 65 cm.

Verkocht voor € 60

Lotnummer 1771

Een Dogon-stijl deurpost met manfiguur met doek

Gezwart hout, Mali, h. 163 cm - erg aangevreten aan onderzijde.

Te koop voor € 80

Lotnummer 1772

Een Senufo-stijl beeld van een primordial koppel

Gearmd man en vrouw figuur, Ivoorkust/Mali, h. 41 cm.

Verkocht voor € 55

Lotnummer 1773

Een Mambila-stijl beeld van een gemaskerd figuur

Deels met wit opgehoogd, Kameroen, h. 52 cm.

Te koop voor € 120

Lotnummer 1774

Een groot model masker

Gezwarthout, graslanden Kameroen, h.65 cm - ernstig aangevreten.

Verkocht voor € 30