Meubels, curiositeiten en varia deel 3 (nrs. 1500 - 1679)

Vrijdag 19 april 18:30

Lotnummer 1500

Een antieke gaper

Steengoed, h. 43 cm.

Te koop voor € 80

Lotnummer 1501

Een bakbaro- en thermometer, naar antiek voorbeeld

Mahoniefineer op eikenhouten kast bekroond door een kuif met vissen, interieur met tinnen schaalplaten, h. 127 cm.

Te koop voor € 160

Lotnummer 1502

Een baardmankruik

Steengoed, enkele defectjes, h. 22.5 cm.

Verkocht voor € 80

Lotnummer 1503

Een kwartrond hoekkastje, einde 19e eeuw

Grenenhout, één deur waarachter legplanken, h. 121 x b. 43 x d. 30 cm.

Te koop voor € 35

Lotnummer 1504

Een antieke pluimvee kooi

Smeedijzer, h. excl. ketting: 29 cm, ø 34 cm.

Verkocht voor € 200

Lotnummer 1505

Vijf diverse antieke voorraadblikken, twee pudding vormen en een poffertjespan

H. blikken: 23 - 44 cm.

Verkocht voor € 25

Lotnummer 1506

Een kavel diverse beeldjes, voornamelijk figuurtjes, w.o. antieke exemplaren.

Keramiek, vele defecten.

Verkocht voor € 35

Lotnummer 1507

Een miniatuur Friese stoeltjesklok, 19e eeuw

H. 33 cm.

Verkocht voor € 220

Lotnummer 1508

Drie haardstenen, 16/17e eeuw en twee nokpannen

H. nokpannen: 23 cm.

Verkocht voor € 220

Lotnummer 1509

Vijftien antiquarische boekwerken, Frankrijk en Duitsland, vroege 19e eeuw

Verkocht voor € 30

Lotnummer 1510

Een 400 jaar VOC wandbord, Porceleyne Fles, Delft 1919

Polychroom aardewerk, bakfout, ø 22.9 cm.

Verkocht voor € 60

Lotnummer 1511

Een lessenaar, 19e eeuw daarbij een lectuurhouder, ca. 1900

Lessenaar voorzien van roodfluweel, h. 42 cm, lectuurstandaard met florale beschildering, h. 42.5 cm.

Verkocht voor € 40

Lotnummer 1512

Een sculptuur van een visser, eerste helft 20e eeuw

Grenenhout, h. 65 cm.

Verkocht voor € 40

Lotnummer 1513

Zes pruikenstandaard

Glas, waarvan vier op standaard, enige defecten, max. h. 16.5 cm.

Verkocht voor € 40

Lotnummer 1514

Een staaf barometer, Holland, eerste helft 20e eeuw

Eikenhout, h. 98 cm.

Verkocht voor € 35

Lotnummer 1515

Twee portretminiaturen van een man en vrouw

In gezwart houten lijstjes met messing monturen, 12 x 12.5 cm en 13.4 x 13 cm.

Verkocht voor € 35

Lotnummer 1516

Een antiek kinderpistool

Percussie, gezwart houten kolf, l. 18 m.

Verkocht voor € 35

Lotnummer 1517

Een paar koetslampjes, 19e eeuw

Ijzer, één met bevestigingsmontuur l. 48 cm - 1 zijruitje met barstje.

Verkocht voor € 20

Lotnummer 1518

Een schotel, Tichelaar Makkum, 1890 - 1920

Polychroom aardewerk met decor van vogel, vlinder en florale motieven, ø 38.5 cm.

Verkocht voor € 125

Lotnummer 1519

Een houten sculptuur van een heilige en een Corpus Christi, Zuid-Europa, 17/18e eeuw

H. 26.5 en 33.5 cm.

Te koop voor € 80

Lotnummer 1520

Een kavel divers, voornamelijk antiek

W.o. speculaas- en een suikerbeestplank, tabaksdozen, replica scrimshaw.

Verkocht voor € 50

Lotnummer 1521

Twee diorama's met voorstellingen van scheepjes op zee

Papier, één IVK l.o. gesigneerd op riet, in contemporaine lijstjes, maten incl. lijstjes: 12.3 x 14.8 cm.

Verkocht voor € 1800

Lotnummer 1522

Een kavel antieke nautische objecten

Een deegroller of "Bristol rolling pin", l. 40 cm, een beschilderde glazen bal met voorstelling van scheepjes, ø 12 cm, een diaroma met beschilderde voorstelling van een fregat, ø 26 cm.

Verkocht voor € 60

Lotnummer 1523

Zeven flessenscheepjes, deels antiek

L. 8.5 - 30.5 cm.

Verkocht voor € 100

Lotnummer 1524

Zeven borden en schoteltjes, Porceleyne Fles, Delft, derde kwart 20e eeuw

Blauwwit aardewerk met florale voorstellingen, één bord met defectjes, ø 14 - 29 cm.

Verkocht voor € 70