Meubels, curiositeiten en varia deel 1

Woensdag 19 september 18.30 uur

Lotnummer 500

Een ingesnoerd schildpad theedoosje met ivoren monturen

Met zilveren slotplaatje, met 2 vakken met binnendeksels, rustend op bolpootjes, midden 19e eeuw, h. 11 x b. 16.8 x d. 10 cm (1 paneeltje wijkt en barstjes).

Verkocht voor € 120

Een schoorsteenpendule geflankeerd door twee bokalen

Zwartmarmer met verguld floraal gravédecor, uurwerk met verguld bronzen wijzerplaat en gemerkt A. D. Terwée, Leeuwarden, ca. 1880, h. 26 - 44 cm.

Verkocht voor € 100

Lotnummer 502

Een schildpad lepeldoosje

met convex gebogen deksel, rustend op ivoren bolpootjes, Den Haag, 2e helft 19e eeuw, h. 4.6 x l. 10.5 x 6.5 cm.

Verkocht voor € 110

Lotnummer 503

Een plateel aspergestel decor "Juliëtte"

bestaande uit schaal en boterkannetje, Plateelfabriek Zuid-Holland, ca. 1900, l. 39.5 cm.

Verkocht voor € 80

Een radiografisch bestuurbaar vliegtuig

met benzinemotor, Jamara, OPS 18-8 Evasion, l. 168 cm en spanwijdte: 268 cm, met Graupner MC-16/20 controller (neuskap ontbreekt, defectjes).

Te koop voor € 400

Lotnummer 505

Een facetgeslepen schoorsteenspiegel

in verguld houten en gipsen lijst met floraal decor, de hoeken afgezet met acanthusbladeren, ca. 1900, 137 x 104 cm (defectjes).

Te koop voor € 160

Een 3-lichts art deco-stijl plafonnière met gestileerde valkenkoppen

met gesatineerd glazen kapjes, h. 28 cm (1 extra kapje).

Verkocht voor € 60

Een spiegel met in vruchtenhouten lijst

Met decor van het Offer van Abraham en neogotische motieven, Italië, 19e eeuw, 87 x 56 cm.

Verkocht voor € 100

Lotnummer 508

Twee kanonglazen

Holland, 18e eeuw, h. 10.4 en 11.8 cm (1 met restauratie aan voet).

Verkocht voor € 130

Lotnummer 509

Een groenglazen zaadfles

Holland, 18e eeuw, h. 21 cm (barst in buik).

Verkocht voor € 60

Lotnummer 510

Een serie van 6 slingerglazen

met dubbele witte slinger, Holland, 18e eeuw, h. 11.5 (3 met chips en 1 met fritting aan bovenrand).

Te koop voor € 800

Een porseleinen tête à tête

met decor van figuren in landschap, afgezet met vergulde biezen, Richard Ginori, Italië, 20e eeuw.

Verkocht voor € 80

Een eikenhouten 7-laads chiffonière

geflankeerd door gecanneleerde zijstijlen, met origineel latoenkoperen beslag, Holland, ca. 1780, h. 148 x b. 106 x d. 53 cm.

Verkocht voor € 650

Lotnummer 513

Zes iepenhouten korenaarstoelen

waaronder 1 armstoel, alle met gestreepte bekleding, Holland ca. 1800.

Verkocht voor € 850

Lotnummer 514

Een trumeau, Holland ca. 1870

Mahoniehout, met lade en spiegelwand, voorpoten in de vorm van S-voluten, h. 79 x b. 93 x d. 52 cm.

Verkocht voor € 150

Een blikken stoommachine, Wilesco

Voorzien van enkele aan te sluiten machines, w.o. worstenmolen (Fleischman), slijper, gekleurde draaischijf, waterput, boormachine etc., h. 26.5 cm.

Verkocht voor € 95

Lotnummer 516

Een koloniaal houten burgomaster stoel

de rijkgestoken rugleuning met florale medaillons, webbing zitting en rustend op 6 klauwpoten, 19e eeuw.

Te koop voor € 800

Lotnummer 517

Een porseleinen lampvoet

met gecanneleerd stam en parelrand, Edme stijl, Unterweisbach, Duitsland, 1e kwart 20e eeuw, h. 62 cm.

Te koop voor € 40

Een blauwgeschilderde mangelbak

Holland, 19e eeuw, 68 x 39 cm.

Verkocht voor € 25

Lotnummer 519

Een Willem III harmonica speeltafel

mahonie- en wortelnotenfineer op eikenhout, met groenvilten schrijfveld en uitneembare lade, Holland, h. 73 x b. 83 x d. 41.5/83 cm.

Te koop voor € 40